Přerov

GALERIE ZDE: https://www.zonerama.com/fotogebauer/Album/7740577

Laco Deczi & Celula New York
Pověstným nošením dechových nástrojů do Kraslic by bylo představování legendárního trumpetisty Laca Decziho a jeho newyorské jazzové buňky. Jiří Šebánek v knize Na plný plyn napsal o Lacovi Deczim (*1938), že je „věhlasný trumpetista, fantom jazz-klubů, nepřítel popu a popáků, skandalista, výtržník, sprosťák, rebel, srandista a otec Čechoslováka, Čecha a Číňana (nevylučuje ani možného Zimbabwce)“. Dodáme, že je též skvělým malířem, příležitostným hercem (např. Kalamita s Bolkem Polívkou) a vypravěčem neuvěřitelných historek. Ostatně návštěvníci festivalů v Přerově, kde je Laco a jeho Celula častým hostem, už dávno vědí.
https://www.lacodeczi.com/

Candy Dulfer
Ačkoliv na světě existuje spousta muzikantek, které mistrovsky ovládají saxofon, není patrně světově proslulejší saxofonistky, než je Candy Dulfer, která nadto dovede svým funky groovem zvednout všechny ze židlí a rozjet nezapomenutelnou show. U dam se nesluší prozrazovat věk, ale můžete si spočítat, že vynález Belgičana Adolpha Saxe byl patentován právě před 175 lety a v sousedním Nizozemí našel o 123 roků později tento instrument velmi zdatnou krotitelku.
Rodačka z Amsterdamu Candy Dulfer hraje na saxofon od svých šesti let. Už jako třináctiletá založila svou kapelu Funky Stuff. Celosvětově známou se stala díky instrumentálnímu duetu Lily Was Here s kytaristou Eurythmics Dave Stewartem (1990). Od té doby se rozjížděla i její veleúspěšná sólová kariéra prolínající funk, soul, jazz a pop. Doposud vydala 10 studiových alb: Saxuality (1990), Sax-a-Go-Go (1993), Big Girl (1995), For the Love of You (1997), Girls Night Out (1999), Right in My Soul (2003), Candy Store (2007), Funked Up (2009), Crazy (2011) a Together (2017). Podílela se i na nahrávkách takového hudebního velikána, jako byl Prince, se kterým dokonce koncertovala několik let jako členka jeho slavné New Power Generation. Ve svém portfoliu má Candy i spolupráci s dalšími hudebními veličinami (mj. Van Morrison, Angie Stone, Maceo Parker, Chaka Khan, Aretha Franklin, Rick Braun, Alan Parsons, Pink Floyd, Jools Holland, Sheila E., Mavis Staples, Lionel Richie, Beyoncé nebo Tower of Power). Od roku 2014 je členkou holandské ženské superskupiny Ladies of Soul, se kterou každý rok vystupuje v beznadějně vyprodané obří hale amsterdamského Ziggo Dome.


candydulfer.nl

GALERIE ZDE: https://www.zonerama.com/fotogebauer/Album/7740577

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *